„Pierwszy śnieg” Jo Nesbo – recenzja książki

„Pierwszy śnieg” został wydany już w 2007 roku, ale ostatnio było o nim głośno, ponieważ do kin weszła ekranizacja powieści Jo Nesbo. Filmu jeszcze nie widziałam, za to jego dobre recenzje skusiły mnie do przeczytania książki. Jestem wielką fanką kryminałów i literatury skandynawskiej, powieści Jo Nesbo nie są mi obce, więc książka bardzo trafiła w moje gusta. Ale nie ma co tu mówić o gustach, bo powieść „Pierwszy śnieg” to naprawdę świetnie skomponowany kryminał, trzymający w napięciu, zaskakujący niemal do ostatniej strony.

Harry Hole jest policjantem wydziału śledczego w Oslo. Wyglądem przypomina Liam’a Neesen’a (uwielbiam !!!), jest geniuszem w swoim fachu, trochę chłodny w relacjach z ludźmi, a nawet arogancki w stosunku do szefostwa, ale nie da się go nie lubić. Harry ma problem z alkoholem i miłością do byłej żony Rakel. Jest też jedynym śledczym w kraju, który ma na koncie schwytanie seryjnego mordercy. Jedynym, ponieważ jak wydaje się wszystkim, „seryjne zabójstwa” nie występują w Norwegii, oprócz tego jedynego incydentu. Kobiety giną, bo uciekają od mężów, wyjeżdżają z kraju w ukryciu. Skoro ciał nie odnaleziono, to znaczy, że gdzieś żyją tylko nie chcą się ujawnić. Ale ktoś mądry znajdzie jednak mianownik, który łączy wiele zaginięć kobiet, które miały miejsce na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Strach ogarnie Harry’ego, bo gdy wszystko zacznie wskazywać na seryjnego mordercę, to będzie musiał zmierzyć się z najczarniejszym złem. Takim, którego już doświadczył a może nawet gorszym. I nie obędzie się bez kolejnych ofiar.

Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to zarezerwujcie sobie weekend, łóżko, i ciepłą herbatę. Nic bardziej was nie rozgrzeje przy obecnej pogodzie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    O mnie

    Życie jest proste. Szczęście jest w naszej głowie. Wierzę, że w życiu wszystko zależy od nas samych, to my je kreujemy. Niczego nie szukam, bo mam wszystko. Czasem tylko trochę więcej słońca by się przydało.

    Obecnie moje życie jest przepełnione obowiązkami domowymi i opieką nad dwójką maluchów. I cieszę się, każdą chwilą, którą mogę spędzić w ten sposób. Życie jest piękne w każdym momencie.