Kiedy nie ma taty w domu… Wycieczka z dziećmi

Z dziećmi to jest tak, że jak nie zęby to katar, jak nie katar to kleszcz, jak nie kleszcz to trzydniówka, jak nie trzydniówka to biegunka… Czyli zawsze coś :). I za nic nie można do tego przywyknąć.

U nas właśnie kończy się kolejny epizod chorobowy, więc umęczona siedzeniem z dziećmi w domu, już z samego rana wybrałam się z nimi na spacer. Minęło dobre pół godziny nim udało mi się ich złapać i przygotować do wyjścia. Już lekko zmęczona zeszłam na dół, niosąc Młodego pod jedną  i rowerek Róży pod drugą pachą, by na dole dowiedzieć się, że nie ma wózka, a to znaczy, że jest w aucie a kluczyki zostały w domu… Zaciskam zęby, w myślach już dzwonię do Marcina (#@&$¥#), wtaczam się z Nikosiem z powrotem na górę, na trzecie piętro, nie ma windy, Róża czeka na dole z rowerkiem. Parę minut później Nikoś już siedzi zapakowany w wózku, Róża na rowerku – jedziemy. Pot ze mnie spływa, a to dopiero początek spaceru.

Czytaj więcej

Jak wyprawić przyjęcie urodzinowe dziecka i nie zwariować

Tydzień temu wyprawialiśmy przyjęcie urodzinowe dla naszej Róży. Siliłam się aby było fajnie, fajnie dla dzieciaków. Z czasem pewnie nabiorę wprawy, póki co wciąż się uczę. Ale wiedza zdobyta nie pójdzie w las. Moje notatki z cyklu: jak wyprawić przyjęcie urodzinowe dla dziecka i nie zwariować:

Czytaj więcej

Czarny Piątek – dlaczego decydują o NAS bez NAS

Dziś Czarny Piątek – kobiety  w Warszawie i w całej Polsce wychodzą na ulicę, solidaryzuję się z nimi, choć mnie tam nie będzie. Dzisiaj my  walczymy o swoje prawa, o prawo do decydowania o sobie, o prawo do podejmowania decyzji tak ważnej w sferze macierzyństwa. Gdy słyszę, że Episkopat „naciska”, to słabo mi się robi. Nie jestem zwolenniczką aborcji, ale uważam, że władza (na czele z Episkopatem) podeszła do sprawy zbyt radykalnie. Skoro żyjemy w demokratycznym kraju, trochę konserwatywnym i trochę też liberalnym, to zamykanie tematu aborcji w jednym krótkim NIE jest złym krokiem. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, to skazywanie matki na urodzenie martwego dziecka, to skazywanie matki na dziewięć miesięcy miłości i przywiązania, a potem dramat śmierci dziecka. Episkopat, który o ciąży i macierzyństwie najwidoczniej niewiele wie, nie ma prawa mówić nam co możemy, a czego nie możemy w tej kwestii. Kobieta nie jest inkubatorem. To jest mówienie o nas przy nas, bez naszego udziału. Czy w Polsce dyskryminuje się kobiety? TAK, jesteśmy dyskryminowane i to w wielu sferach życia. Czarny Piątek to nie tylko walka przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, to symboliczna walka o własne prawa, o równość. Jakim prawem to 90 % mężczyzn ma zadecydować o tym, czy pozbawić kobietę możliwości wyboru, wyboru, który dotyczy naszego ciała, naszej psychiki. Bo to nie chodzi nawet o aborcje, tylko o zabranie nam prawa głosu. Nie każda kobieta decyduje się na aborcję w trudnej sytuacji,  nawet jeśli ma taką możliwość, ale ma WYBÓR, MA PRAWO DONOKAĆ WYBORU.

 

Czytaj więcej

W poszukiwaniu piękna

Znalazłam profil na Instagramie: rodzina idealna. Ona, on i dwójka małych dzieci. Ona ćwiczy jogę i zajmuje się dziećmi na co dzień. On tata pracujący, z wyglądu przypomina modela z reklamy bokserek Calvina Kleina. Mieszkają gdzieś w Kopenhadze albo innym czystym ekologicznym mieście do którego smog nie dociera…

Czytaj więcej

Czy kiedyś doba była dłuższa? Rozważania, wcale nie filozoficzne, na temat czasu.

Zaczął się Nowy rok. A ja, zamiast entuzjastycznie realizować postanowienia noworoczne, kolejny wieczór spędzam na nieefektywnym usypianiu młodzieńca. Zmęczona rolą matki i obowiązkami domowymi, zastanawiam się jak kiedyś nasze mamy dawały sobie radę, kiedy nie było tych wszystkich udogodnień, które są teraz? Dla mnie doba jest za krótka o jakieś cztery godziny, brakuje mi dwóch godzin na czas dla siebie i dwóch godzin na dodatkowy sen. Ale piszę z perspektywy osoby zajmującej się domem i dwójką małych dzieci na co dzień, tzw. mama 24h. Znana również jako Supermama lub Wielozadaniowiec. Nie rozumiem, jakim cudem mając pralkę, zmywarkę, wszystkie te kuchenne urządzenia, pampersy, interaktywne zabawki dla dzieci, ciepłą wodę non stop i ogrzewanie, ja ciągle uczestniczę w gonitwie codziennych obowiązków.

Czytaj więcej

Zróbmy sobie kolor

Kolorowa rewolucja czas start.

Bardzo lubię otaczać się kolorami. Choć nigdy jakoś specjalnie nie przywiązywałam do nich wagi, to zdarzało mi się dostać wypieków na twarzy na widok boskiego czerwonego swetra. Z kolorami eksperymentowałam dużo. W przeciągu dwóch lat, trzy razy przemalowałam sypialnię (za trzecim razem sama bo mąż już się zbuntował) raz na biało, potem na bardzo ciemną zieleń, a na koniec na kremowy. Dało się. Każdy kolor mi się podobał, ale nie sądziłam, że na tak krótko. Doświadczenie nauczyło mnie szaleć z kolorami na wszystkim, ale jak najmniej na ścianach. Tym sposobem, mam żółty fotel, czerwone krzesła, czarne zasłony, zielony dywan… Czytaj więcej

Idealna niedziela. Dzień kiedy możesz wszystko ale nie musisz nic.

Idealna niedziela jest wtedy kiedy cały plan, który sobie założyliśmy na sobotę, został wykonany w sobotę. Zazwyczaj składa się na niego: sprzątanie mieszkania, prasowanie, gotowanie, pieczenie, zakupy, spacery, kąpiele, paznokcie, wypad do baru albo wieczorny seans filmowy. Po takim dniu wstajesz w niedzielę, i jak to Pan Bóg przykazał, odpoczywasz. Czytaj więcej

Moje przemyślenia na temat zabawek. I krótka historia o Wełniaku.

Co kupić dziecku, które wszystko ma? Ewolucja sklepów z zabawkami sprawiła, że dwuletnie dziecko, ma mini auto, mini odkurzacz, mini kuchenkę, mini wałek do ciasta, mini wózek, mini komputer, mini deskę do prasowania. Nawet prawdziwy Święty Mikołaj by nie ogarnął. Czytaj więcej

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    O mnie

    Życie jest proste. Szczęście jest w naszej głowie. Wierzę, że w życiu wszystko zależy od nas samych, to my je kreujemy. Niczego nie szukam, bo mam wszystko. Czasem tylko trochę więcej słońca by się przydało.

    Obecnie moje życie jest przepełnione obowiązkami domowymi i opieką nad dwójką maluchów. I cieszę się, każdą chwilą, którą mogę spędzić w ten sposób. Życie jest piękne w każdym momencie.